اگر VanMoof eBikes شما را از دوچرخه خود قفل کند، برنامه یک شرکت رقیب می تواند کمک کند

VanMoof ebikes در حال حاضر پس از شایعاتی مبنی بر ورشکستگی معلق، در حال “کاوش در تمام مسیرهای ممکن برای خروج از بدهی خود” است. اما وبلاگ 9to5Mac نگرانی دیگری را برجسته می کند.

“اگر شرکت از کار بیفتد و سرورها آفلاین شوند، ممکن است صاحبان ebike قادر به باز کردن قفل دوچرخه خود نباشند.”

در حالی که باز کردن قفل توسط بلوتوث زمانی که تلفن شما در محدوده دوچرخه قرار می گیرد فعال می شود، به یک کد کلید چرخشی متکی است – و این عملکرد به نوبه خود به دسترسی به سرور VanMoof متکی است. اگر شرکت از کار بیفتد، بدون سرور، بدون تولید کد کلید، بدون باز کردن قفل.

یک شرکت رقیب دوچرخه، شرکت بلژیکی Cowboy، برای ارائه راه حل وارد عمل شده است. TNW گزارش می دهد که برنامه ای ایجاد کرده است که به دارندگان VanMoof اجازه می دهد کلید دیجیتالی خود را تولید و ذخیره کنند، که می تواند به جای کلید ایجاد شده توسط سرور VanMoof استفاده شود. اگر دوچرخه VanMoof دارید، اکنون برنامه را بگیرید، زیرا برای دریافت کد کلید فعلی شما نیاز به اتصال اولیه به سرور VanMoof دارد.
صفحه برنامه در فروشگاه اپل توضیح می دهد: “ما هیچ داده ای را ضبط نمی کنیم.” “همه چیز به طور ایمن در تلفن شما ذخیره می شود، بنابراین می توانید در صورت قطع شدن سرویس های VanMoof، مستقیماً به دوچرخه خود متصل شوید. فقط کلید محلی خود را ایجاد کنید و دوباره از آرامش لذت ببرید.” (آنها اضافه می کنند که این برنامه در طول یک هکاتون یک روزه توسعه یافته است، “چون ما این باور را داریم که هر دوچرخه شایستگی حضور در جاده را دارد.”)

ولی 9to5Mac همچنین راه حل بلندمدتی را پیشنهاد می کند. “شاید باید یک الزام قانونی برای نرم افزارهای ضروری وجود داشته باشد که در صورت ورشکستگی به صورت خودکار منبع باز شوند، به طوری که این گزینه وجود داشته باشد که صاحبان متخصص برای میزبانی و حفظ کد سمت سرور با هم متحد شوند؟”

#اگر #VanMoof #eBikes #شما #را #از #دوچرخه #خود #قفل #کند #برنامه #یک #شرکت #رقیب #می #تواند #کمک #کند