بررسی محافظت از تهدید NordVPN | PCMag

فناوری VPN در حال افزایش در دید و محبوبیت است، واقعیتی که باعث شده بسیاری از شرکت‌های آنتی ویروس سنتی به حوزه VPN گسترش پیدا کنند. Avast، Bitdefender، Kaspersky و دیگران اکنون محصولات VPN خود را ارائه می دهند، یا آنها را از ابتدا می سازند یا با استفاده از فناوری مجوزدار. NordVPN با آمدن در همان بازار از طرف دیگر، به عنوان یک شرکت فقط VPN شروع به کار کرد اما اکنون مدیریت رمز عبور، ذخیره سازی آنلاین امن و محافظت از آنتی ویروس را ارائه می دهد. آنچه قبلاً جزء CyberSec NordVPN بود، اکنون به عنوان محافظت از تهدید NordVPN به تنهایی ایستاده است. با این حال، در آزمایش، متوجه شدیم که محافظت از تهدید NordVPN در این نسخه اولیه وجود ندارد. Bitdefender Antivirus Plus بهترین توصیه ما در این فضا است که رتبه نادر پنج ستاره را کسب می کند.


حفاظت از تهدید NordVPN چقدر هزینه دارد؟

محافظت از تهدید NordVPN که به عنوان یک محصول مستقل خریداری می شود، 4.99 دلار در ماه هزینه دارد که برای سال اول به 2.49 دلار در ماه تخفیف داده می شود. همچنین به عنوان بخشی از امنیت استاندارد، همراه با VPN، با 8.29 دلار در ماه، با تخفیف به 4.99 دلار برای سال اول ارائه می شود. در نهایت، می توانید امنیت کامل NordVPN را با 16.59 دلار در ماه، با تخفیف 7.49 دلار برای سال اول دریافت کنید. این به شما محافظت از تهدید، VPN، مدیریت رمز عبور NordPass، و ذخیره سازی ابری رمزگذاری شده NordLocker و همچنین نظارت بر نقض داده ها را می دهد.

لوگوی PCMag امن تر بودن آنلاین به طرز شگفت آوری آسان است

برای یک سال کامل، Threat Protection را با قیمت 59.88 دلار فهرست می‌کند، که تا زمانی که یاد نگیرید که این قیمت برای شش دستگاه از شما محافظت می‌کند، بسیار بالا به نظر می‌رسد. یک بسته پنج مجوز رایج‌تر است – Avira، Kaspersky و Malwarebytes همه برای پنج مجوز بیشتر از شش مجوز NordVPN هزینه دارند. برعکس، آنتی ویروس G Data، K7 و Vipre هزینه کمتری دارند و K7 Antivirus Premium تنها با 34 دلار در سال عرضه می شود. قیمت NordVPN کاملاً در وسط است.


هیچ شانسی برای نتایج آزمایش آزمایشگاهی وجود ندارد

در اکثر بررسی‌های آنتی‌ویروس، من نتایج آزمایش‌های چهار آزمایشگاه مستقل آنتی‌ویروس را گزارش می‌دهم. آزمایشگاه ها منابع نامحدودی ندارند، بنابراین باید به دقت بررسی کنند که کدام محصولات را آزمایش کنند. هنگامی که سه یا چهار مورد از آنها شامل یک محصول خاص می شود، می دانید که مهم است. البته اگر محصول امتیازات بالایی را از آن آزمایشگاه‌ها کسب کند، بسیار بهتر است.

حفاظت از تهدید NordVPN در اینجا در یک نقطه ضعف قرار دارد. تقریباً همه آزمایش‌ها شامل شناسایی بدافزاری است که قبلاً در یک سیستم آزمایشی وجود دارد، یا با تشخیص ساده فایل بدافزار یا با شناسایی رفتار مخرب آن. برخی از آنها فرصتی برای مسدود کردن بدافزار در مرحله دانلود دارند، اما در ادامه انتظار لایه‌های حفاظتی بیشتری را دارید. در این صورت، ما به احتمال زیاد نمرات تست آزمایشگاهی را برای این محصول نخواهیم دید.


شروع کار با محافظت از تهدید NordVPN

مانند اکثر محصولات امنیتی مدرن، شما حفاظت خود را از طریق یک حساب آنلاین مدیریت می کنید. راه اندازی حساب کاربری خود، دانلود محصول و ورود به سیستم زمان زیادی نمی برد. هنگام انجام این کار، مطمئن شوید که کادر Deep Scan را برای حداکثر محافظت علامت بزنید.

محافظت از تهدید NordVPN شروع کنید

(اعتبار: NordVPN)

پنجره اصلی جادار و ساده است، با یک منوی ساده در سمت چپ آیکون های مربوط به محافظت از تهدید و VPN در بالا، و برای گزارش خطا و تنظیمات کلی در پایین. بیشتر صفحه خالی شروع می شود و آماده است تا فعالیت های وب و فایل محصول را در صورت وقوع فهرست کند. می‌توانید برای تنظیم تنظیمات کلیک کنید، اما در واقع، فقط باید تمام سوئیچ‌ها را روشن بگذارید. حالا شما فقط بنشینید و بگذارید Threat Protection کار خود را انجام دهد.

تنظیمات حفاظت از تهدید NordVPN

(اعتبار: NordVPN)


سلام، اینجا یک VPN وجود دارد!

من به یک دکمه VPN در منوی سمت چپ اشاره کردم. با خیال راحت روی آن کلیک کنید و نگاهی بیندازید، اما برای ناامیدی آماده باشید. محصول بررسی شده در اینجا شامل محافظت از VPN نیست. با کلیک بر روی هر یک از گزینه‌ها، از انتخاب یک سرور مبهم تا روشن کردن VPN، دعوتی برای ارتقا به یک برنامه جامع‌تر می‌شود.

ارتقا VPN محافظت از تهدید NordVPN

(اعتبار: NordVPN)

فکر کردم ممکن است با نصب افزونه مرورگر NordVPN، یک پروکسی VPN محور مرورگر برای کروم، اج و فایرفاکس، این محدودیت را برطرف کنم. با این حال، تلاش برای اتصال با استفاده از برنامه افزودنی برای من پیامی دریافت کرد که می‌گوید به محدودیت جلسه شش اتصال همزمان رسیده‌ام. این پیام‌رسانی می‌توانست بهبود یابد، اما واضح است که ترفند کوچک من شکست خورد.


محافظت از بدافزار ویژه دانلود در محافظت از تهدید NordVPN

برنامه آنتی ویروس معمولی اسکن سریع یا کامل بر حسب تقاضا از رایانه شخصی شما را ارائه می دهد و به دنبال هر گونه بدافزاری است که ممکن است وجود داشته باشد. اسکن فایل‌ها در دسترسی نیز رایج است، و اکثر آنها روی نوعی تحلیل رفتاری قرار می‌گیرند تا بدافزارهایی را شناسایی کنند که از انواع دیگر شناسایی عبور می‌کنند.

NordVPN Threat Protection هیچ یک از این کارها را انجام نمی دهد. این برنامه به شدت روی دانلودها تمرکز دارد، هر صفحه ای را که بازدید می کنید بررسی می کند و هر فایلی را که به رایانه شما می رسد تجزیه و تحلیل می کند. این بدان معناست که فایل‌هایی را که مثلاً از طریق یک درایو USB آلوده وارد می‌شوند، شناسایی نمی‌کند. اگر در حین دانلود، تهدیدی را تشخیص ندهد، شانس دومی برای جلوگیری از رفتار مخرب وجود ندارد.

آزمایش حفاظت از بدافزار معمولی من زمانی شروع می‌شود که پوشه‌ای از نمونه‌های بدافزاری را باز می‌کنم. بسیاری از ابزارهای آنتی ویروس بلافاصله شروع به برداشتن نمونه ها می کنند، در حالی که برخی دیگر درست قبل از راه اندازی هر برنامه منتظر می مانند. من مجبور شدم رژیم آزمایشی خود را تغییر دهم تا هرگونه واکنشی از NordVPN دریافت کنم. سخت نبود؛ من به سادگی نمونه ها را در فضای ذخیره سازی ابری کپی کردم و سپس سعی کردم هر کدام را دانلود کنم.

در هر صورت، نتایج واضح بود. یا Threat Protection بارگیری را قطع کرده و آن را خطرناک می‌داند یا اصلاً کاری انجام نمی‌دهد. 81 درصد از نمونه های من را شناسایی و حذف کرد و 19 درصد دیگر را کاملاً دست نخورده باقی گذاشت. خوشبختانه، هیچ یک از نمونه های باج افزار من از فیلتر تشخیص رد نشد.

فقط تعداد کمی از محصولات آزمایش شده با همین مجموعه بدافزار امتیاز کمتری از NordVPN کسب کرده اند. Surfshark One، آنتی ویروس دیگری که توسط شرکتی که در قلمرو VPN ایجاد شده است، تنها کسری کمتر از NordVPN قرار گرفت. در انتهای دیگر مقیاس، Norton AntiVirus Plus امتیاز تقریباً عالی 9.9 را به دست آورد، در حالی که ZoneAlarm و G Data هر کدام با 9.8 امتیاز برای مقام دوم رقابت کردند.

فایل مضر محافظت از تهدید NordVPN

(اعتبار: NordVPN)

آن تست اولیه حفاظت از بدافزار، توانایی هر محصول آنتی ویروس را برای شناسایی و دفاع در برابر مجموعه‌ای از نمونه‌های بدافزار که من به‌طور کامل تجزیه و تحلیل کرده‌ام، تأیید می‌کند. با این حال، بدافزار در دنیای واقعی همیشه در حال تغییر و تکامل است، بنابراین من یک آزمایش جداگانه با استفاده از فید URL های میزبان بدافزار بسیار جدید ارائه شده توسط آزمایشگاه MRG-Effitas مستقر در لندن انجام می دهم.(در یک پنجره جدید باز می شود). هدف در این تست جلوگیری از دانلود بدافزار است، چه با منحرف کردن مرورگر از منبع و یا با شناسایی و حذف بار بدافزار. با توجه به تمرکز آن، به نظر می رسد یک آزمایش عالی برای NordVPN باشد.

متأسفانه، NordVPN در این “تست کامل” نمره کاملی را مدیریت نکرد. دسترسی به 30 درصد از URL های میزبان بدافزار را مسدود کرد و مرورگر را به یک صفحه توضیحی تغییر مسیر داد. و 58 درصد دیگر را با لغو دانلود حذف کرد. امتیاز کلی محافظت 88 درصدی آن دقیقاً در وسط محصولات فعلی قرار دارد، با هر تعداد امتیاز بالاتر به پایین تر. McAfee AntiVirus Plus، Norton، Sophos، Trend Micro Antivirus+ Security و ZoneAlarm در آخرین اجراهای خود از این آزمایش، همگی به 100% محافظت رسیده‌اند.


تشخیص فیشینگ متوسط

توضیحات این محصول در وب‌سایت NordVPN این نوید را می‌دهد که «فیشینگ، حملات باج‌افزار و سایر خطرات را از بین خواهد برد». این یک هدف عالی است. وب‌سایت‌های فیشینگ بازی خود را در برابر ضعیف‌ترین پیوند امنیتی یعنی کاربر انجام می‌دهند. اگر یک سایت PayPal تقلبی شما را فریب دهد تا اعتبار ورود خود را وارد کنید، کلاهبرداران صاحب حساب PayPal شما هستند. سایت های بانکی و مالی اهداف اصلی هستند، اما شما انواع جعلی، از ایمیل گرفته تا سایت های دوستیابی و صفحات بازی را خواهید یافت.

صفحه فیشینگ محافظت از تهدید NordVPN مسدود شده است

(اعتبار: NordVPN)

برای آماده شدن برای آزمایش آنتی فیشینگ، کلاهبرداری های گزارش شده از وب سایت هایی را که چنین مواردی را ردیابی می کنند، پاک می کنم. من مطمئن می شوم که مواردی را که خیلی جدیدتر از آن هستند که در لیست سیاه ضد فیشینگ قرار گیرند، همراه با مواردی که جعلی بودن آنها تأیید شده است، اضافه کنم. سپس، چهار مرورگر را راه‌اندازی کردم، یکی توسط آنتی‌ویروس در حال آزمایش و سه مرورگر دیگر توسط محافظی که در کروم، اج و فایرفاکس تعبیه شده است محافظت می‌شود. من هر نمونه را به طور همزمان در چهار مرورگر راه‌اندازی می‌کنم و نحوه مدیریت هر یک از آنها را ثبت می‌کنم. اگر هر یک از چهار پیام خطا بدهد، مورد را دور می اندازم. من همچنین تمام مواردی را که به وضوح در تلاش برای سرقت اطلاعات ورود به سیستم نیستند صرف نظر می کنم. وقتی چند صد نمونه را آسیاب کردم، آمار را بررسی می کنم.

همانطور که در آزمایش با استفاده از URL های میزبان بدافزار، NordVPN نتیجه کاملاً متوسطی داشت. فقط 79 درصد از صفحات جعلی تایید شده را شناسایی کرد. این بهتر از مدیریت Edge به تنهایی است، اما کروم و فایرفاکس هر دو امتیاز شش درصد بالاتر از NordVPN کسب کردند.

بیش از نیمی از محصولات اخیر عملکرد بهتری از NordVPN داشتند، برخی از آنها با اختلاف زیادی. Avast One Essential، Trend Micro و ZoneAlarm همگی در آخرین آزمایشات خود امتیاز 100٪ را کسب کردند، در حالی که آنتی ویروس Bitdefender Plus، Kaspersky و Webroot SecureAnywhere AntiVirus 99٪ را به دست آوردند.


مسدود کردن تبلیغات و ردیاب ها با محافظت از تهدید NordVPN

هر بار که از یک صفحه وب بازدید می کنید، مرورگر شما حجم شگفت انگیزی از اطلاعات را با هدف کمک به سایت برای ارائه بهترین تجربه به شما ارسال می کند. این اطلاعات همچنین به هر تبلیغ شخص ثالث و ردیاب موجود در آن صفحه می رود. با جمع‌آوری اطلاعات از عناصر شخص ثالث در چندین وب‌سایت، ردیاب‌ها می‌توانند نمایه دقیقی از علایق شما ایجاد کنند، نمایه‌ای که می‌توانند از آن برای شکل دادن به تجربه شما استفاده کنند. حتی تبلیغاتی که در ردیابی نقشی ندارند نیز می توانند آزاردهنده باشند. هدف NordVPN جلوگیری از این نوع ردیابی و محافظت از شما در برابر تبلیغات مزاحم است.

مسدود کردن ردیاب محافظت از تهدید NordVPN

(اعتبار: NordVPN)

ردیاب و مسدود کردن تبلیغات یک ویژگی رایج در مجموعه های امنیتی و محصولات آنتی ویروس است. Bitdefender و Avira Free Security از جمله مواردی هستند که با استفاده از افزونه مرورگر این کار را انجام می دهند. به طور معمول، دکمه نوار ابزار برنامه افزودنی، تعداد ردیاب‌ها را در صفحه فعلی نشان می‌دهد، با گزینه‌ای برای کلیک کردن برای اطلاعات دقیق‌تر و کنترل.

NordVPN از افزونه مرورگر برای ردیاب و مسدود کردن تبلیغات استفاده نمی کند. من تأیید کردم که با بازدید از همان سایت در دستگاه آزمایشی من و در دستگاهی بدون NordVPN، تبلیغات را مسدود می کند. تبلیغات موجود در مرورگر محافظت نشده با محافظت NordVPN به وضوح وجود نداشت.

جزئیات تبلیغات و ردیاب محافظت از تهدید NordVPN

(اعتبار: NordVPN)

همچنین می‌توانید صفحه اصلی محافظت از تهدید را مشاهده کنید تا لیستی از سایت‌هایی را ببینید که در آن‌ها تبلیغات یا ردیاب‌ها را مسدود کرده است. از این فهرست، می‌توانید به صورت سراسری تبلیغات و ردیاب‌ها را برای هر موردی مجاز کنید، یا فهرستی دقیق از یافته‌های محصول را جستجو کنید. لیست جزئیات کمی ناخوشایند است، زیرا URL کامل هر تبلیغ یا ردیاب را به جای شناسایی آن با نام نمایش می دهد. برای کسانی که به مدیریت خرد می‌پردازند، گزینه‌ای وجود دارد که می‌توانند هر یک از موارد جزئیات را به صورت جداگانه مجاز کنند.


آماده ایستادن به تنهایی نیست

هنگامی که آخرین بار خود NordVPN را بررسی کردیم، محافظت از تهدید یک مؤلفه بتا بود، که در آزمایش عملکرد خوبی نداشت. در حالی که Threat Protection اکنون به طور کامل از نسخه بتا خارج شده است، هنوز نمی تواند به عنوان یک ابزار آنتی ویروس به تنهایی بایستد. تمرکز آن بر شناسایی وب‌سایت‌های مخرب و دانلودها می‌تواند یک نقطه قوت باشد، اما در آزمایش با صفحات خطرناک و کلاهبردار مقاومت نکرد. و اگر بدافزار از آن لایه محافظتی عبور کند، یا از طریق یک درایو USB آلوده یا سایر ابزارهای غیردانلود به سیستم شما وارد شود، شما شیلنگ هستید. هیچ حفاظت بی‌درنگ یا مبتنی بر رفتار وجود ندارد.

با نگاهی دیگر به آن، اگر چیزی که به دنبال آن هستید یک VPN قدرتمند و منعطف است، NordVPN یک انتخاب ویرایشگران است، و محافظت از تهدید یک امتیاز خوب است. اما برای بهترین محافظت، می‌خواهید VPN خود را با یک آنتی‌ویروس که سطح بالایی نیز دارد، پشتیبان بگیرید. Bitdefender Antivirus Plus امتیازات خارق العاده ای را از آزمایشگاه های مستقل دریافت می کند و مجموعه ای از ویژگی ها از جمله VPN را در خود جای داده است (اگرچه برای قدرت کامل VPN هزینه اضافی خواهید پرداخت). Webroot SecureAnywhere AntiVirus کوچکترین آنتی ویروس در اطراف است، با یک ویژگی غیرمعمول ژورنال و بازگشت به عقب که می تواند آسیب بدافزار را حتی از باج افزار خنثی کند. و با McAfee AntiVirus Plus، یک اشتراک به شما امکان می‌دهد محافظت را روی همه دستگاه‌های خانواده خود نصب کنید، دارای Android، ChromeOS، iOS، macOS یا Windows. این سه آنتی ویروس برتر ما بسته به نیاز شما هستند.

مانند آنچه می خوانید؟

ثبت نام برای Security Watch خبرنامه برای داستان های برتر حریم خصوصی و امنیتی ما که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

این خبرنامه ممکن است حاوی تبلیغات، معاملات یا پیوندهای وابسته باشد. اشتراک در خبرنامه نشان دهنده رضایت شما با شرایط استفاده و خط مشی رازداری ما است. شما می توانید در هر زمان اشتراک خود را از خبرنامه لغو کنید.

#بررسی #محافظت #از #تهدید #NordVPN #PCMag