بریتانیا برای تبدیل شدن به ابرقدرت هوش مصنوعی به تغییر فرهنگ نیاز دارد

مصطفی سلیمان، یکی از بنیانگذاران DeepMind، معتقد است که برای تبدیل شدن بریتانیا به یک ابرقدرت هوش مصنوعی، باید فرهنگ ریسک پذیری و تشویق سرمایه گذاری های بزرگ را تقویت کند. پروکسی گزارش می دهد: مصطفی سلیمان افزود که از فروش دیپ مایند به غول آمریکایی در سال 2014 پشیمان نیست. او به پروکسی گفت: “بازار ایالات متحده نه تنها بزرگ است، بلکه بیشتر مستعد گرفتن عکس های بزرگ است.” نخست وزیر ریشی سوناک می خواهد بریتانیا به یک مرکز جهانی برای هوش مصنوعی تبدیل شود. او متعهد شده است که طی 10 سال آینده 1 میلیارد پوند بودجه اختصاص دهد و یک کارگروه بریتانیایی را با مسئولیت به حداکثر رساندن مزایای فناوری و در عین حال ایمن نگه داشتن آن تأسیس کرد. این هفته اخبار پروکسی بر روی هوش مصنوعی تمرکز می کند، اینکه چگونه این فناوری بر زندگی ما تأثیر می گذارد و چه تأثیراتی ممکن است در آینده نزدیک داشته باشد.

آقای سلیمان گفت که بریتانیا “همه شانس” برای تبدیل شدن به یک ابرقدرت هوش مصنوعی را دارد و از امکانات تحقیقاتی آن ستایش کرد، اما افزود که فرصت‌هایی مانند ایالات متحده برای رشد کسب‌وکارها وجود ندارد. او گفت: «من فکر می‌کنم تغییر فرهنگی که باید انجام دهد تشویق بیشتر سرمایه‌گذاری‌های در مقیاس بزرگ، تشویق بیشتر به ریسک‌پذیری و تحمل بیشتر و جشن گرفتن شکست‌ها است. “حقیقت این است که بازار ایالات متحده نه تنها بزرگ است، بلکه مستعد ریسک پذیری بزرگ، گرفتن عکس های بزرگ و داشتن دورهای مالی بزرگ است.” آقای سلیمان تصمیم گرفته است که شرکت جدید خود، Inflection AI را در پالو آلتو، کالیفرنیا، که مقر گوگل، فیسبوک و تسلا نیز در آن قرار دارد، قرار دهد.

دیدگاه های مصطفی سلیمان نشان دهنده یکی از چالش های پیش روی ایان هوگارث، کارآفرین و سرمایه گذار بریتانیایی است که به عنوان رهبری گروه ضربت هوش مصنوعی بریتانیا منصوب شده است. او پنج هفته پیش این سمت را بر عهده گرفت. آقای هوگارت در اولین مصاحبه‌اش پس از گرفتن این شغل، به بی‌بی‌سی گفت که اگرچه بریتانیا مکان خوبی برای استارت‌آپ‌ها است، اما رشد آن‌ها نیز باید آسان‌تر باشد. “ما چند شرکت بزرگ (فناوری) داشتیم و برخی از آنها زودتر خریداری شدند، می دانید – Skype توسط eBay خریداری شد، DeepMind توسط Google خریداری شد. من فکر می کنم واقعاً اکوسیستم ما باید به سطح بعدی چالش ارتقا یابد. ”

#بریتانیا #برای #تبدیل #شدن #به #ابرقدرت #هوش #مصنوعی #به #تغییر #فرهنگ #نیاز #دارد