تخمین های مطالعه، “مواد شیمیایی برای همیشه” تقریباً نیمی از آب لوله کشی ایالات متحده را لکه دار می کند

Equuleus42 (خواننده Slashdot شماره 723) مقاله واشنگتن پست را در مورد “آخرین شواهد از فراگیر شدن “مواد شیمیایی برای همیشه” به اشتراک می گذارد.

یک مطالعه جدید از سازمان زمین شناسی ایالات متحده تخمین می زند که این 12000 آلاینده “PFAS” “تقریبا آلوده هستند. نیماز آب لوله کشی آمریکا:
مطالعات به طور پیوسته در حال ثبت همه جا این دسته از مواد شیمیایی هستند. گزارشی در سال 2015 توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری نشان داد که PFAS در خون بیش از 95 درصد از آمریکایی ها وجود دارد. قرار گرفتن در معرض PFAS با خطرات شدید سلامتی، از جمله انواع سرطان ها، تأخیر در رشد در کودکان و اثرات باروری در افراد باردار همراه است، اگرچه آژانس حفاظت از محیط زیست بیان می کند که “تحقیقات برای تعیین سطوح مختلف مواجهه با PFAS های مختلف هنوز ادامه دارد. می تواند منجر به انواع اثرات سلامتی شود…”

کلی اسمالینگ، هیدرولوژیست تحقیقاتی USGS، نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: محققان بیشتر PFAS را در مناطق شهری یا مکان‌هایی در کنار منابع بالقوه مواد شیمیایی مانند فرودگاه‌ها، صنعت و تصفیه خانه‌های فاضلاب شناسایی کردند. اسمالینگ تخمین زد که حدود 75 درصد از آب لوله کشی شهری دارای حداقل یک نوع PFAS است، در حالی که حدود 25 درصد از آب لوله کشی روستایی وجود دارد. بر اساس این مطالعه، مواد شیمیایی در دشت‌های بزرگ، دریاچه‌های بزرگ، ساحل شرقی و مناطق مرکزی و جنوبی کالیفرنیا نیز شیوع بیشتری داشتند.
اسمالینگ حتی آب را در خانه خود در نیوجرسی آزمایش کرد – و متوجه شد که آن نیز آلوده است. اسمالینگ با توصیف نیوجرسی به عنوان «نقطه داغ برای PFAS» گفت: «این جای تعجب نیست.

این مقاله همچنین خاطرنشان می‌کند که در ماه مارس، آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا اولین استاندارد نوشیدنی را برای PFAS در آب آشامیدنی پیشنهاد کرد (اگرچه قوانین نهایی ممکن است قبل از سال آینده ارائه نشود). و 3M برای آزمایش و پاکسازی PFAS در منابع آب، مبلغ 10.3 میلیارد دلار را طی 13 سال پرداخت می کند. ایالت ها همچنین اقدامات خود را در مورد PFAS، از جمله از طریق قانون ممنوعیت یا محدود کردن استفاده از PFAS در محصولات روزمره و اجرای استانداردهای آب آشامیدنی، افزایش می دهند.

اما کارمن مسرلیان، استادیار اپیدمیولوژی زیست محیطی هاروارد، برای تنظیم شرکت‌هایی که تولید کردن مواد شیمیایی برای همیشه، زیرا “زمانی که آنها به آب، غذا، دهان کودکان و بدن ما ضربه بزنند، دیگر خیلی دیر شده است…” در این بین، مصرف کنندگان می توانند فیلترهای آبی را خریداری کنند که PFAS را حذف می کند، “اگرچه موثرترین آنهاست. مسیرلیان گفت که فیلترها می توانند هزینه ای داشته باشند که همه نمی توانند از عهده آن برآیند.

#تخمین #های #مطالعه #مواد #شیمیایی #برای #همیشه #تقریبا #نیمی #از #آب #لوله #کشی #ایالات #متحده #را #لکه #دار #می #کند