سه شنبه یک رکورد غیر رسمی برای گرم ترین روز روی زمین ثبت کرد

یک خواننده ناشناس گزارشی از آسوشیتدپرس را نقل می کند: دمای سیاره در روز سه‌شنبه به گرم‌ترین روز خود در دهه‌ها و احتمالاً قرن‌ها افزایش یافت و چهارشنبه می‌تواند سومین روز متوالی باشد که زمین به طور غیررسمی رکوردشکنی می‌کند. این آخرین مورد از یک سری تغییرات شدید آب و هوایی است که هشدار می دهد اما دانشمندان را شگفت زده نمی کند. بر اساس گزارش تحلیلگر مجدد آب و هوای دانشگاه مین، یک ابزار رایج مبتنی بر داده‌های ماهواره‌ای، مشاهدات و شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای و توسط دانشمندان آب و هوا برای مشاهده وضعیت جهان، میانگین دمای کره زمین در روز سه‌شنبه به ۶۲.۹ درجه فارنهایت (۱۷.۱۸ درجه سانتی‌گراد) رسید. . در روز دوشنبه میانگین دمای هوا 62.6 درجه فارنهایت (17.01 درجه سانتیگراد) بود که رکوردی را ثبت کرد که تنها 24 ساعت دوام آورد.

شان بیرکل، دانشمند آب و هوای دانشگاه مین، خالق تحلیلگر مجدد آب و هوا، گفت که ارقام روزانه غیر رسمی هستند اما تصویری مفید از آنچه در جهان در حال گرم شدن اتفاق می افتد. او گفت: این به شما می‌گوید ممکن است مشکلی وجود داشته باشد، آن را به عنوان دمای فردی در نظر بگیرید که بیمار است، اما برای اینکه یک تصویر کامل را به دست آورید، به سوابق طولانی‌مدت نیاز دارید تا مانند معاینه پزشک عمل کنید. سارا کاپنیک، دانشمند ارشد اداره ملی اقیانوسی و جوی، گفت: در حالی که این ارقام یک رکورد رسمی دولتی نیستند، “این به ما نشان می دهد که در حال حاضر کجا هستیم.” و NOAA نشان داد که ارقام را برای محاسبات رکورد رسمی خود در نظر خواهد گرفت.

با وجود اینکه مجموعه داده استفاده شده برای رکورد غیررسمی تنها به سال 1979 باز می گردد، کاپنیک گفت که با توجه به داده های دیگر، جهان احتمالاً شاهد گرم ترین روز در “چند صد سالی است که ما تجربه کرده ایم.” دانشمندان معمولاً از اندازه گیری های بسیار طولانی تری – ماه ها، سال ها، دهه ها – برای ردیابی گرمایش زمین استفاده می کنند. اما اوج های روزانه نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی در حال رسیدن به سرزمینی ناشناخته است.

#سه #شنبه #یک #رکورد #غیر #رسمی #برای #گرم #ترین #روز #روی #زمین #ثبت #کرد