فایرفاکس 115 منتشر شد – Slashdot

williamyf می نویسد: امروز، موزیلا فایرفاکس 115 را منتشر کرد. تغییراتی که بیشتر برای کاربران قابل مشاهده است عبارتند از:

* رمزگشایی ویدیوی سخت افزاری اکنون برای پردازنده های گرافیکی اینتل در لینوکس فعال شده است.

* مهاجرت از مرورگر دیگری؟ اکنون می‌توانید روش‌های پرداختی را که در مرورگرهای مبتنی بر Chrome ذخیره کرده‌اید به فایرفاکس بیاورید.

* اکنون فهرست بازشوی Tab Manager دارای دکمه‌های بستن است، بنابراین می‌توانید سریع‌تر برگه‌ها را ببندید.

* دکمه جستجوی جدید نوار آدرس فایرفاکس برای اندروید به شما امکان می دهد به راحتی بین موتورهای جستجو جابجا شوید و نشانک ها و تاریخچه مرور خود را جستجو کنید.

* ما رابط کاربری را برای وارد کردن داده ها از مرورگرهای دیگر به روز و ساده کرده ایم.

* کاربران بدون پشتیبانی پلتفرم برای رمزگشایی ویدیوی H264 اکنون می‌توانند برای پخش به پلاگین OpenH264 سیسکو برگردند.

اما مهمترین ویژگی این است که این نسخه ESR جدید است. چرا این مهم است؟ همه می پرسی خب:

* بسیاری از پروژه‌های «پایین‌دستی» به فایرفاکس ESR وابسته هستند، به عنوان مثال، سرویس‌گیرنده ایمیل معروف Thunderbird یا KaiOS (سیستم‌عامل تلفن همراه بسیار محبوب در هند، جنوب شرق آسیا، آفریقا و LatAm)، بنابراین، خوب یا بد، هر چیزی که به آن رسید. (یا فاقد آن است) این نسخه از مرورگر، آن پروژه ها باید برای سال آینده استفاده کنند.

* فایرفاکس ESR مرورگر پیش‌فرض بسیاری از توزیع‌ها، مانند دبیان و کالی لینوکس است، بنابراین، هر آنچه که به این نسخه رسیده باشد، برای سال آینده نیز وجود خواهد داشت.

* اگر از سیستم‌عامل‌های قدیمی — پشتیبانی‌نشده مانند Windows 7، 8-8.1 یا MacOS 10.14 (Mojave، آخرین MacOS با پشتیبانی از برنامه‌های 32 بیتی)، 10.13 یا 10.12 استفاده می‌کنید، به‌طور خودکار به Firefox ESR منتقل می‌شوید، بنابراین تا سپتامبر 2024 مرورگر شما باشد.

#فایرفاکس #منتشر #شد #Slashdot