مزرعه بادی غول پیکر ساحلی نورفولک به دلیل افزایش هزینه ها متوقف شد

Slashdot reader sonlas می نویسد: طرح های انرژی سبز دولت با شکست پروژه مزرعه بادی فراساحلی نورفولک بوریاس توسط Vattenfall به دلیل افزایش هزینه های زنجیره تامین و افزایش نرخ بهره متوقف شد. آنا بورگ، مدیر اجرایی Vattenfall گفت: “این مهم است که بفهمیم تامین کنندگان ما تحت فشار هستند. آنها در زنجیره تامین خود مشکلاتی دارند، بنابراین کاهش این شرایط چندان آسان نیست.”

افزایش 40 درصدی هزینه‌ها ناشی از قیمت‌های بالای جهانی گاز است که بر هزینه‌های تولید تأثیر می‌گذارد و پروژه را بی‌سود می‌سازد. تصمیم برای توقف کار در مزرعه بادی نورفولک بوریاس 415 میلیون پوند برای Vattenfall هزینه داشته است، اما بورگ گفت که این اقدام با توجه به تأثیر هزینه ها بر سودآوری آینده پروژه “محتاطانه” است.

در یک خبر مرتبط، شرکت‌های بزرگ انرژی BP و TotalEnergies برنده حراج سایت بادی فراساحلی 7 گیگاواتی در آلمان به ارزش 14.1 میلیارد دلار شدند. با این حال، حتی در سال 2022 کارشناسان بازار به دولت‌ها هشدار می‌دادند که این هزینه‌های اضافی برای تولیدکنندگان انرژی تأثیرات منفی دارد. مهم است که به خاطر داشته باشید که مناقصه منفی بار مالی بیشتری را بر دوش توسعه دهندگان مزارع بادی وارد می کند. این هزینه های اضافی باید به شخص دیگری منتقل شود، یا به مصرف کنندگان از طریق افزایش قبوض انرژی یا به تامین کنندگان، زیرا توسعه دهندگان پول کمتری برای سرمایه گذاری در توربین ها دارند.

این دو خبر از این نظر به هم مرتبط هستند که آنچه تاکنون نشان داده شده این است که در دنیایی که سوخت‌های فسیلی ارزان و فراوان هستند، انرژی‌های تجدیدپذیر و به‌ویژه نیروگاه‌های بادی فراساحلی ارزان و آسان است. با این حال، نشانه‌ها به دنیایی اشاره می‌کنند که در آن عرضه سوخت‌های فسیلی به اندازه‌ای که انتظار می‌رود ارزان و فراوان نباشد، و این ممکن است بر برنامه‌های دولت‌ها برای رسیدن به خالص صفر یا حتی کاهش انتشار CO2 آنها تأثیر بگذارد.

#مزرعه #بادی #غول #پیکر #ساحلی #نورفولک #به #دلیل #افزایش #هزینه #ها #متوقف #شد