وقتی Open تبدیل به مات می شود: چهره در حال تغییر شرکت های سخت افزاری منبع باز

خواننده قدیمی Slashdot caseih می نویسد: یک پست متفکرانه در وبلاگ Adafruit مشکلاتی را که شرکت‌های سخت‌افزار منبع باز با آن مواجه هستند و اینکه چگونه شرکت‌های بیشتری از جمله Sparkfun، Arduino و Prusa هر روز بیشتر و بیشتر اختصاصی می‌شوند را شرح می‌دهد. در مورد آردوینو، آن‌ها عمداً در تلاش هستند تا کلون‌هایی را که آنها را از بین می‌برند، از بین ببرند. آردوینو پرو جدید به هیچ وجه منبع باز نیست و وب سایت اکنون ارجاعات به یک شرکت متن باز بودن را حذف کرده است.

مثل همیشه ظرافت ها و تفاوت های ظریف وجود دارد. در مورد Prusa، نه تنها شرکت‌های چینی از طرح‌ها و منبع Prusa استفاده می‌کنند تا محصولات اختصاصی و منبع بسته بسازند، بلکه به طور فعال طرح‌ها و الگوریتم‌هایی را که از منبع باز گرفته‌اند، ثبت می‌کنند.
ارسال اصلی با یک سوال به پایان می رسد. با توجه به اینکه Red Hat اخیراً گامی برای تبدیل شدن به یک شرکت نرم افزاری اختصاصی برداشته است (که اتفاقاً از پروژه های منبع باز استفاده می کند و روی آنها کار می کند) و اکنون این گزارش ها، افکار Slashdotters در مورد آینده چیست؟

“آیا واقعاً شرکت های منبع باز محکوم به شکست هستند، به خصوص زمانی که شرکت های خارج از کشور اصول توسعه منبع باز را رعایت نمی کنند یا حتی آن ها را درک نمی کنند؟”

#وقتی #Open #تبدیل #به #مات #می #شود #چهره #در #حال #تغییر #شرکت #های #سخت #افزاری #منبع #باز