پس از 47 سال، پخش تلویزیونی روزانه سرویس هواشناسی ملی به آلاسکا پایان می یابد

“آب و هوای آلاسکا” یک برنامه تلویزیونی روزانه 30 دقیقه ای که در 47 سال گذشته در سراسر آلاسکا پخش می شود، به دلیل کمبود بودجه پخش آن متوقف می شود. Gizmodo گزارش می دهد: به جای این خبر، ساکنانی که به دنبال اطلاعاتی در مورد آب و هوای ایالت خود هستند، مجبور خواهند شد به اینترنت ناقص و پایین‌تر از حد استاندارد تکیه کنند. همانطور که اولین بار توسط رسانه عمومی آلاسکا گزارش شد، عصر جمعه آخرین قسمت تلویزیونی “آب و هوای آلاسکا” خواهد بود. این نمایش که تنها برنامه هواشناسی است که مستقیماً توسط سرویس ملی هواشناسی تولید می شود، خلأ اطلاعات و ارتباطات را برای دهه ها پر کرده است. ریک تومان، متخصص آب و هوا در مرکز تحقیقات بین‌المللی قطب شمال، گفت: بدون آن، «اگر اتصال اینترنتی خوبی نداشته باشید، در غرب و شمال آلاسکا از لحاظ دریافت اطلاعات آب‌وهوا در دنیایی آسیب دیده‌اید». آسوشیتدپرس و بسیاری در آلاسکا به اینترنت قابل اعتماد یا سریع دسترسی ندارند.

بخش‌های پیش‌بینی عمومی، هوانوردی و دریایی فقط به صورت آنلاین از طریق YouTube در دسترس خواهند بود. طبق رسانه عمومی آلاسکا، هشدارهای اضطراری، مانند هشدارهای طوفان، به برنامه‌های رادیویی اداره ملی جو اقیانوسی که کل ایالت را پوشش نمی‌دهد، منتقل می‌شود. مقامات این سازمان دولتی و غیرانتفاعی رسانه ای می گویند که مشکلات پولی مقصر است. به گفته لیندا وی، مدیر ارشد محتوای APM، گردآوری و توزیع “آب و هوای آلاسکا” سالانه 200000 دلار برای رسانه عمومی آلاسکا هزینه داشته است و شبکه دیگر نمی تواند این کار را انجام دهد.

وی به AP گفت: «دیگر ادامه دادن به این روش برای ما قابل دوام نیست. این تصمیمی نیست که ما به راحتی به آن رسیدیم.» کاهش بزرگ بودجه دولتی در سال 2019، APM را در شرایط سختی قرار داد. سازمان رسانه ای “آب و هوای آلاسکا” را سال ها به خودی خود ادامه داد، پس از از دست دادن حمایت دولتی، اما اکنون وی می گوید که شبکه دیگر نمی تواند. وی به WaPo گفت: “ما این کار را بدون پشتیبانی برای حدود چهار یا پنج سال انجام می‌دهیم و این را به NOAA اعلام کرده‌ایم.” کار به جایی رسید که نتوانستیم ادامه دهیم.” وی می‌گوید امیدوار است که «آب و هوای آلاسکا» دوباره روی آنتن برود. اما در حال حاضر، یک شکاف وجود خواهد داشت.

#پس #از #سال #پخش #تلویزیونی #روزانه #سرویس #هواشناسی #ملی #به #آلاسکا #پایان #می #یابد