کتاب جدید درباره «عصر Apple II» توسعه دهندگان و کاربران اولیه نرم افزار را جشن می گیرد

تا سال 1983، بیش از 2000 نرم افزار برای کامپیوتر پیش از مکینتاش اپل، Apple II وجود داشت – بیش از هر دستگاه دیگری در جهان. به نظر می رسد که این ردپایی برای یک مورخ برای درک آن باقی گذاشته است عصر Apple II: چگونه کامپیوتر شخصی شد.

کتاب جدید (توسط لاین نونی، آکادمیک دانشگاه نیویورک) استدلال می‌کند که این اولین کتاب بود خریداران از آن نرم افزار که پیشگامان واقعی نادیده گرفته شده در طول هفت سال قبل از مکینتاش هستند. و (همانطور که این منتقد با نقل قول هایی از کتاب توضیح می دهد)، در مجموع آنها قانع کننده ترین داستان در مورد تاریخ اپل را تشکیل می دهند:

این درباره همه آن افراد شجاع و کنجکاو است، کاربرانی که آمده اند “نه برای هک، بلکه برای بازی… نه برای برنامه ریزی، بلکه برای چاپ…” و شما می توانید فعالیت های آنها را با جزئیات کامل از طریق برنامه های نرم افزاری چند دهه ای که پشت سر گذاشته اند دنبال کنید. این یک رویکرد تازه و بدیع به تاریخ فناوری است. بله، Apple II با PET 2001 Commodore و TRS-80 Tandy رقابت کرد… (اما) این مجموعه از برنامه ها به طور منحصر به فردی “نگاهی اجمالی از آنچه کاربران را ارائه می دهد” است. انجام داد با رایانه‌های شخصی‌شان، یا شاید به‌طور واضح‌تر، آنچه کاربران امیدوار بودند رایانه‌هایشان انجام دهد.”

با نگاهی به گذشته، نونی این دوره را «یکی از تولید نرم‌افزار به‌طور غیرمعمول سخت‌کوش و آزمایشی می‌نامد، زیرا خانه‌های توسعه‌دهنده مامان و پاپ در تلاش برای ایجاد نرم‌افزاری هستند که می‌تواند این سؤال را برآورده کند، «کامپیوتر حتی برای چه چیزی خوب است؟»» کت کتاب نوید «مجموعه‌ای از داستان‌های ایجاد نرم‌افزار» را می‌دهد، با هر فصل که یک دسته‌بندی کامل از یک برنامه نرم‌افزاری را بازبینی می‌کند.

(T) این کتاب در نهایت بیشتر بر درس هایی تمرکز می کند که می توان از آنچه برنامه نویسان برای این دستگاه های عجیب و غریب تصور می کردند آموخت – و اینکه مردم نرم افزار خریدار چگونه پاسخ دادند (یا پاسخ ندادند… اولین ظهور محاسبات شخصی در آمریکا “محاسبات شخصی شگفت انگیزی بود”، نونی می نویسد، و می گوید که به عصری تبدیل شده است که یک شب مصرف کننده در آن به عصری تبدیل شده است که در آن مصرف کنندگان بسیار پیش ساخته بودند. قبلاً وجود نداشته است.”
Vice در ماه مه گزیده ای را بازنشر کرد که در آن “مناظره گیج کننده” که در مورد حفاظت از کپی در سال 1981 رخ داد را توصیف می کند.

#کتاب #جدید #درباره #عصر #Apple #توسعه #دهندگان #کاربران #اولیه #نرم #افزار #را #جشن #می #گیرد