AT&T ممکن است نزدیک به 200000 مایل کابل تلفن سربدار در سراسر ایالات متحده داشته باشد

یک خواننده ناشناس گزارشی از Ars Technica نقل می کند: بر اساس تخمین AT&T که در پرونده قضایی ارائه شده است، شبکه تلفن قدیمی AT&T ممکن است نزدیک به 200000 مایل کابل های سرب دار داشته باشد. AT&T بر اساس سوابق خود تخمین می زند که کابل های سرب دار کمتر از 10 درصد از ردپای مسی آن از حدود دو میلیون مایل غلاف کابل را تشکیل می دهد که اکثریت قریب به اتفاق آن در خدمت فعال باقی مانده است. “بیش از دو سوم کابل‌های سربی‌دار آن مدفون یا در مجرای لوله‌ای است و به دنبال آن کابل هوایی، و با بخش بسیار کوچکی در زیر آب کار می‌کند. هزینه‌های نصب، نگهداری و حذف بر اساس نوع کابل (هوایی، مدفون، مدفون در مجرا، زیر آب) متفاوت است.”

شرکت تحلیلگر مالی Raymond James & Associates در واکنش به پرونده دادگاه در یادداشتی تحقیقاتی نوشت: “AT&T به ما می گوید که مجموع قرار گرفتن در معرض 200000 مایل مسیر یا کمتر است.” با توجه به اینکه حدود دو سوم کابل‌های سربی دفن شده یا در داخل مجرا نصب شده‌اند، شرکت تحلیلگر نوشت: «ما معتقدیم پیامدهای داده‌های AT&T این است که مایل‌های مسیری که باید سریع‌تر به آن پرداخته شود، حدود 3.3 درصد (یا کمتر) است. پرونده جدید AT&T در دادگاهی بود که علیه شرکت تابعه AT&T Pacific Bell توسط اتحادیه حفاظت از ماهیگیری ورزشی کالیفرنیا (CSPA) در ژانویه 2021 تشکیل شد. گروه ورزشی ماهیگیری از AT&T به دلیل کابل هایی که گفته می شود “آسیب دیده و سرب را به دریاچه تاهو تخلیه می کنند” شکایت کرد.

دو کابل زیر آب در امتداد ضلع غربی دریاچه تاهو در مجموع هشت مایل کشیده شده اند. طبق توافق نوامبر 2021، AT&T “مدعی است که استفاده از کابل ها را در دهه 1980 یا قبل از آن یا در حوالی آن متوقف کرده است، بنابراین حق ارتفاقات پایان یافته است، و متهم دیگر مالک کابل ها نیست.” AT&T در آن توافق با حذف کابل‌ها موافقت کرد، اما اکنون می‌گوید که با CSPA در مورد حذف در «بن بست» است. یک وکیل AT&T در شرکت پل هستینگز دیروز در نامه ای به دادگاه نوشت: «در این موضوع، AT&T همیشه معتقد است که کابل های مخابراتی سربی اش برای کسانی که در آب های دریاچه تاهو کار می کنند و بازی می کنند هیچ خطری ندارد، اما در سال 2021، AT&T موافقت کرد که آنها را صرفاً برای جلوگیری از هزینه های دعوی قضایی حذف کند. (…)

موضع AT&T مبنی بر اینکه به این زودی کابل های دریاچه تاهو را حذف نخواهد کرد، ظاهراً برای شاکی تعجب آور است. CSPA در یک پرونده قضایی هفته گذشته گفت که در جلسه Zoom در 10 ژوئیه، “AT&T تایید کرد که آماده است تا روند حذف را در 6 سپتامبر 2023 آغاز کند، تا زمانی که درخواست مجوز جدیدی که AT&T در ماه می به پارک های ایالتی ارائه کرده بود توسط پارک ایالتی تایید شود.” در پرونده AT&T آمده است که این شرکت هرگز “تأیید” نکرده است که آماده است تا فرآیند حذف کابل را در 6 سپتامبر آغاز کند. CSPA استدلال می کند که کابل های سرب دار “شسته شده اند، در حال شسته شدن هستند، و به شسته شدن سرب در آب های دریاچه تاهو ادامه خواهند داد، و این شسته شدن ممکن است برای سلامتی یا محیط زیست خطرناکی قریب الوقوع باشد.” هفته گذشته، وال استریت ژورنال گزارشی تحقیقاتی منتشر کرد که شواهدی مبنی بر اینکه بیش از 2000 کابل تلفن سرب نصب شده در سراسر شرکت مخابراتی ایالات متحده، به شدت کاهش یافته است، در نتیجه کاهش یافته است، زیرا اصلاح ممکن است 60 میلیارد دلار برای صنعت مخابرات هزینه داشته باشد.

در حالی که اعضای کنگره بر شرکت های مخابراتی فشار می آورند تا اقدام کنند، به نظر می رسد AT&T اقدامات جدیدی را در نتیجه تحقیقات انجام می دهد. این شرکت در نامه دیروز خود به شاکی گفت: “AT&T با شرکای اتحادیه کار می کند تا یک برنامه آزمایش داوطلبانه برای هر کارمندی که با کابل های سربی کار می کند یا با آنها کار کرده است اضافه کند.” AT&T گفت همچنین در حال انجام آزمایش‌های جدید و بازدید از سایت در مکان‌های خاص است.

پس از انتشار این خبر، سهام AT&T به پایین ترین حد در 30 سال اخیر سقوط کرد.

#ATT #ممکن #است #نزدیک #به #مایل #کابل #تلفن #سربدار #در #سراسر #ایالات #متحده #داشته #باشد